czwartek, 29 października 2015

Czy sąsiad gra w petanque?

Podczas ostatniej sesji Rada Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek przyjmowała tzw. "zadania społeczne", które mogłyby zostać zrealizowane w 2016 roku przy współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. Gdy okazało się, że oprócz zadań priorytetowych można zgłaszać własne pomysły, przedstawiłem projekt o tajemniczej nazwie "Grabiszyńska Petanque".

Pomysł zyskał poparcie osiedlowych radnych i został już zgłoszony w odpowiednim urzędzie! W ciągu kilku, może kilkunastu tygodni powinniśmy dowiedzieć się czy propozycja spotka się z zainteresowaniem komisji opiniującej WCRS. Zanim przejdę do szczegółów, kilka słów o tym, czym w ogóle jest petanque?
Petanque (popularnie znana jako „gra w bule”) to wywodząca się z Francji gra towarzyska z elementami zręcznościowymi, rozgrywana m.in. jako sport nieolimpijski podczas igrzysk The World Games. Gra nie wymaga specjalnych predyspozycji fizycznych czy wiekowych, nie jest też sportem wymagającym wielkich nakładów finansowych (podstawowy zestaw rekreacyjnych kul do gry można kupić już za 30-40 zł).
Jeśli wszystko pójdzie dobrze to wiosną, wspólnie z Radą Osiedla zaprosimy Was do wzięcia udziału w całkiem nowym osiedlowym wydarzeniu! Będziemy chcieli zaprezentować ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu i integrację z sąsiadami. Jesteśmy już po wstępnych rozmowach z licencjonowanymi zawodnikami, którzy z przyjemnością podzielą się swoimi doświadczeniami i opowiedzą coś więcej o grze, która wciąż jest mało znana w naszym kraju. Będzie też okazja do sąsiedzkiej rywalizacji na boisku. A kto wie, może i zawiązania osiedlowej ligi?

Trzymajcie kciuki i wypatrujcie kolejnych informacji o "Grabiszyńskiej Petanque"! A może ktoś z Was miał kiedyś okazję "grać w kule"?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz